Два крила, якими підноситься людський дух в безкраї простори, — це віра і наука.
Йосип Сліпий, український церковний діяч, предстоятель Української греко-католицької церкви, кардинал римо-католицької церкви

У Швейцарії відкрили пам'ятник засновнику селища Шабо на Одещині

10 липня, 2019 - 21:27
Фото SWI swissinfo

У швейцарському селищі Шексбр відкрили пам'ятник виноробу і ботаніку Луї-Вінсенту Тарденту, який заснував колонію Чабаг (нині селище Шабо) в Одеській області.

Про це повідомляє сайт Швейцарської телерадіомовної корпорації SWI swissinfo.

Пам'ятник відкрили через майже 200 років після еміграції швейцарських виноробів на узбережжя Чорного моря. Сьогодні колишня колонія швейцарських емігрантів - це селище Шабо Білгород-Дністровського району Одеської області.

У Швейцарії досі не згадували про цей історичний факт попри те, що у музеї в Україні відвідувачам розповідають історію про колонізацію цього району швейцарськими виноробами-переселенцями.

На згадку про виноробів, які приїхали на українську землю в 1822 році, у Швейцарії встановили стилізований візок. Його створив художник Хьюго Шаєр. Візерунок на "Візку Тардента" зображує обриси різних знарядь праці виноробів, домашніх тварин, музичних інструментів, винограду і пляшок з вином - всього, що було притаманне життю швейцарських колоністів.

Читайте "День" в Facebook, Тwitter, дивіться на Youtube та підписуйтесь на канал сайту в Telegram!

 

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ