Мисляча і працююча людина є мірою всього. Це величезне планетне явище.
Володимир Вернадський, науковець і філософ, засновник геохімії, біогеохімії та радіогеології, вчення про біосферу, ноосферу, космізм

Львів’яни встали на захист книжки про Василя Стуса

10 липня, 2020 - 13:54
Фото автора

Свідомі мешканці Львова вийшли на акцію «Руки геть від Стуса!». Проходила вона у центрі міста біля пам’ятника Тарасу Шевченку.

Причиною акції став суд, який проходить сьогодні в Дарницькому районному суді Києва. Позивачем є депутат Верховної ради від партії «ОПЗЖ» і кум президента Російської Федерації Віктор Медведчук. Він вимагає заборонити біографічну книгу про останні 5 років життя поета-дисидента Василя Стуса видану видавництвом «Vivat» і написану журналістом та істориком Вахтангом Кіпіані.

Нагадаємо, що Віктор Медведчук був державним захисником Василя Стуса під час суду в 1980 році. Чимало свідків та істориків стверджують, що тоді адвокат порушив норми адвокатської етики та фатально вплинув на долю поета, якого засудили до 10 років ув’язнення та 5 років заслання. Вирок він відбував у таборі особливо суворого режиму в Пермській області в Росії. Поет не пережив ув'язнення і помер 4 вересня 1985 року у карцері за підозрілих обставин.

На акцію люди прийшли з плакатами, написи на яких закликали заборонити партію «ОПЗЖ» та не чіпати книгу. Дехто мав плакати із цитатами Василя Стуса, ще інші принесли книгу Вахтанга Кіпіані.

«Я не визнавав і не визнаю себе винним. До самої смерті я буду стояти на обороні правди від брехні, чистих людей від убивць, Ісуса Христа від диявола», – такими були останні слова Василя Стуса, що прозвучали 1 жовтня 1980 року під час судилища над поетом. Через 5 років його не стало, але Медведчуку й досі страшно, і через 35 років він знову хоче знищити Стуса, цього разу — у формі книги «Справа Василя Стуса». Але ми закликаємо суддів бути свідомими людьми і нехай восторжествує правда!, – зазначили організатори акції.

Крім того, організатори акції озвучували усю правду про Віктора Медведчука, який лобіює інтереси Росії в нашій державі та яку роль він грає в долі незалежної України.

Павло ПАЛАМАРЧУК, Львів

Читайте "День" в Facebook, Тwitter, дивіться на Youtube та підписуйтесь на канал сайту в Telegram!

Джерело: День

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ