Вся історія людства — це боротьба держав віри з державами сумніву — в ім'я перемоги віри.
Юрій Липа, громадський діяч, письменник, поет, публіцист, автор української геополітичної концепції, ідеолог українського націоналізму

США не погодились з висновками експерта ООН щодо вбивства Солеймані

10 липня, 2020 - 21:39
Фото: Reuters

Держсекретар США Майк Помпео назвав «надуманим» висновок експертки ООН Агнес Калламард про незаконність удару США, яким на початку січня цього року було вбито іранського генерала Касема Солеймані.

В своїй заяві від 9 липня Помпео назвав удар самообороною «у відповідь на ескалацію серії збройних нападів в попередні місяці з боку Ірану» і послався на лист США до Ради Безпеки ООН з цього питання, пише Голос Америки.

Згідно до інформації США та низки інших країн, Солеймані планував напад на США та союзників в регіоні. Він також організовував напади на сили США та союзників раніше. У відповідь на вбивство Солеймані, 8 червня Іран провів ракетний удар по території баз США.

Представляючи результати аналізу, Калламард заявила, що Сполучені Штати не надали підтверджень того, що Солеймані планував невідворотний напад на США, особливо під час перебування в Іраку, де сталось вбивство. За словами Калламард, неконтрольоване поширення збройних безпілотників створює загрозу для світової безпеки, а вбивство Солеймані посилило небезпеку міжнародного конфлікту. США здійснили удар на території Іраку без попереднього дозволу країни, що порушило її територіальну цілісність, заявила експертка. Вона також назвала незаконним удар Ірану у відповідь.

Читайте "День" в Facebook, Тwitter, дивіться на Youtube та підписуйтесь на канал сайту в Telegram!

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ