Наші батьки були на півслові обірваним поколінням. Весь цей огром несказаного і набріханого зверху, накопичившись за століття, тепер криком кричить. Країні потрібні письменники для психологічної санації.
Оксана Забужко, українська письменниця, поетеса, есеїстка

На Вінниччині за Кубок Дністра змагатимуться планеристи з усієї України

10 серпня, 2020 - 18:43
Фото з Фейсбук-сторінки Сергія Шибінського

З 20 по 27 серпня у селі Нагоряни Могилів-Подільського району відбудеться XXIІІ відкритий Кубок Дністра з парапланерного спорту. У змаганнях візьмуть участь парапланеристи з різних куточків України. Чекають і на гостей із сусідніх країн, але наразі через карантин про їх кількість не йдеться. Загалом очікується, що у змаганнях візьмуть участь більше пів сотні учасників. Яскравим доповненням спортивних змагань стане авіафестиваль «Крила Дністра–2020». У програмі заплановані польоти на повітряних кулях, запуск моделей ракет, виставка зразків надлегкої авіації, виступи етнофольклорних колективі, естрадних співаків та фаєр-шоу.

Як розповідає голова Вінницького обласного осередку федерації парапланеризму України, співорганізатор фестивалю Сергій Шибінський, перший Кубок Дністра був проведений ще у 1995 році. Участь у ньому взяли до пів сотні спортсменів з Росії, Молдови, Румунії. З того часу «Кубок Дністра» став традиційним і з року в рік кількість охочих політати на схилах Дністра зростає. Торік у змаганнях взяли участь спортсмени з України, Білорусі, Угорщини, Польщі, завітала й делегація з Молдови, щоправда просто подивитися.
 

Фото з Фейсбук-сторінки Сергія Шибінського

 

«У 2008 році Кубок Дністра отримав статус другої категорії змагань від Міжнародної федерації авіаційного спорту, що дозволяє учасникам отримувати бали в світовому рейтинговому заліку. Через це на Вінниччину потягнулися парапланеристи з різних країн. Змагання проводяться за підтримки місцевої влади та спонсорів, що дозволяє створити належні умови для перебування учасників. А завдяки авіафестиалю, вдається залучити глядачів. Подивитися на польоти парапланеристів чи покататися на повітряній кулі – тепер приїздять звідусіль», – відзначає Сергій Шибінський.

Він додає, що парапланеризм – це молодий, але цікавий вид спорту. Адже саме парапланеристам відкриваються найбільші висоти нашого Подільського краю, саме вони бачать красу з висоти пташиного польоту. Для пілота кожен підйом у небо є особливим і незабутнім. Достатньо один раз спробувати, щоб полюбити повітроплавання на все життя.

Олеся ШУТКЕВИЧ, Вінниччина

Читайте "День" в Facebook, Тwitter, дивіться на Youtube та підписуйтесь на канал сайту в Telegram!

Джерело: День

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ