Справжня велич полягає в тому, щоб панувати над собою.
Жан де Лафонтен, французький поет і письменник

Картину "Таємний виїзд Івана Грозного перед опричниною" передали послу України в США

10 вересня, 2019 - 21:53
Фото Embassy of Ukraine in the USA / Посольство України в США

Картину «Таємний виїзд Івана Грозного перед опричниною», яку нацисти вивезли з України під час Другої світової війни, вдалося повернути завдяки співпраці Служби зовнішньої розвідки України та правоохоронних органів США.

Це перший результативний випадок співпраці України та США на державному рівні в поверненні пам’яток культурної спадщини, повідомляє Посольство України в США.

«Повернення картини в Україну ― це результат багаторічної спільної праці та промовистий жест не тільки стратегічного партнерства між Україною та США, але й дружби між нашими народами», ― сказав посол України в США Валерій Чалий на церемонії урочистої передачі картини.

З американського боку поверненням картини протягом кількох років займалися Федеральне бюро розслідувань, Державний департамент і прокуратура округу Колумбія.

Картину художника Михайла Паніна, написану в 1911 році, нацисти вивезли з Дніпропетровського художнього музею до Німеччини. Після Другої світової війни твір мистецтва опинився в США у приватній колекції. Останні 30 років ним володіла родина Девіда і Габріели Трейсі. У посольстві наголосили, що доброзичливе ставлення до повернення картини Паніна з боку подружжя мало окреме значення для процесу.

Читайте "День" в Facebook, Тwitter, дивіться на Youtube та підписуйтесь на канал сайту в Telegram!

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ