Мені судилася така доля, що ваші мертві вибрали мене. Не можна займатися історією голокосту та не стати хоч би напівєвреєм, як не можна займатися історією голодомору й не стати хоча б напівукраїнцем.
Джеймс Мейс, американський історик, політолог, публіцист, дослідник Голодомору в Україні, автор газети "День"

США не вважають талібів шанованими членами світової спільноти, - Псакі

10 вересня, 2021 - 14:25
Фото: Reuters

Вашингтон не вважає, що рух "Талібан", який взяв в Афганістані владу, заслуговує на повагу світової спільноти, заявила в середу прессекретар Білого дому Дженніфер Псакі.

"Ніхто в цій адміністрації, ні президент, ні хто-небудь з команди національної безпеки, не вважає, що "Талібан" - шановні, цінні члени світової спільноти", - повідомила Псакі на брифінгу.

За її словами, адміністрація США ніколи і не розглядала цього питання.

"Вони жодним чином цього не заслужили", - додала прессекретар Білого дому.

Псакі зазначила, що новий уряд Афганістану - це тимчасовий Кабінет міністрів, до якого увійшли колишні і нинішні бойовики "Талібану".

"Ми цього не схвалювали, ми не заявляли, що збираємося його (цей уряд) визнавати", - уточнила Псакі.

При цьому вона наголосила, що США доводиться взаємодіяти з талібами, які контролюють Афганістан, насамперед для того, щоб повернути звідти своїх громадян. Псакі додала, що Вашингтон буде стежити за діями талібів у майбутньому, перш ніж ухвалювати щодо них будь-які рішення.

У держдепартаменті США раніше заявили, що у Вашингтоні мають намір дати оцінку новому уряду Афганістану, сформованому рухом "Талібан", базуючись не на його обіцянках, а на діях.

"Ми розуміємо, що таліби представили тимчасовий кабінет міністрів. Проте, ми будемо судити про" Талібан "за його діями, а не за словами. Ми ясно зазначили, (...) що афганський народ заслуговує інклюзивного уряду", - йдеться в заяві держдепу.

У ньому наголошується, що уряд "складається виключно з осіб, які є членами руху "Талібан" або їх близькими соратниками, в ньому немає жодної жінки". Крім того, як повідомив держдеп, в США "також стурбовані зв'язками і послужним списком деяких із цих осіб".

У заяві йдеться, що США будуть домагатися від талібів виконання зобов'язань щодо гарантування безпечного виїзду з країни іноземних громадян і афганців.

В ЄС також заявили, що проголошений рухом "Талібан" уряд не відповідає критеріям інклюзивності і не представляє всі етнічні і релігійні верстви населення Афганістану. Так, в ЄС зазначили, що таліби протягом декількох останніх тижнів обіцяли, що сформований ними уряд буде інклюзивним, і ЄС сподівався, що це відповідатиме дійсності.

Міністр закордонних справ Пакистану Шах Мехмуд Куреши зі свого боку заявив, що країна співпрацюватиме з новою владою Афганістану, якщо їх буде підтримувати афганський народ.

"Пакистан вважає, що афганці самі повинні вирішувати своє майбутнє. Ми будемо співпрацювати з урядом, у якого буде підтримка народу", - заявив Куреші.

Незважаючи на те, що більшість країн поки не поспішають визнавати новий уряд Афганістану, влада Китаю тим часом уже заявила, що готова будувати дружні відносини з "Талібаном", який взяв владу в країні. Минулого тижня представник руху розповів, що Пекін пообіцяв Афганістану збільшену гуманітарну допомогу, а також допомогу в боротьбі з пандемією COVID-19.

Читайте "День" в Facebook, Тwitter, дивіться на Youtube та підписуйтесь на канал сайту в Telegram!

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ