Ми повинні бути відважними, не втрачаючи при цьому здорового глузду
Лех Валенса, польський політичний діяч, активіст і захисник прав людини

Дата саміту у ''нормандському форматі'' обговорюється, - Зеленський

10 жовтня, 2019 - 13:36
Фото ОПУ

Наразі ведуться переговори щодо дати зустрічі у Нормандському форматі на найвищому рівні. Німеччина та Франція найближчим часом запропонують дату саміту Росії.

Про це розповів під час пресмарафону Володимир Зеленський, повідомляє Офіс Президента.

Під час прес-марафону Глава держави зауважив, що Франція, Німеччина та Україна попередньо запропонували провести зустріч у Нормандському форматі 16 вересня, однак російська сторона цю дату не підтвердила та не погодила.

Він підкреслив, що зустріч у Нормандському форматі необхідна для закінчення війни. За його словами, для організації цих переговорів було здійснено низку кроків назустріч: відбулося розведення сил у районі Станиці Луганської, відбулося взаємне звільнення утримуваних осіб, підтверджено так звану формулу Штайнмаєра. Далі мало відбутися відведення сил у районі Золотого та Петрівського. «Це не умови, а те, що було, обговорювалося в Мінську… Кожна зі сторін повинна показати, що вона хоче закінчити війну», – зазначив Глава держави.

Володимир Зеленський зауважив, що нині дата зустрічі «Нормандської четвірки» обговорюється. Зокрема, про це йшлося під час телефонної розмови з канцлером Німеччини Ангелою Меркель 9 жовтня. Очільниця німецького уряду обговорить це питання з французькою стороною. «Потім вони пропонуватимуть дату російській стороні. У мене є варіанти дат, на які ми погоджуємось. Бо я рахую кожен день… Всі кажуть: куди ти рвешся в Нормандський формат? У мене є табличка з прізвищами (загиблих на Донбасі. – Ред.). За два дні одна людина – ось вам статистика. Мені треба поспішати чи не треба?» – сказав Президент.

Читайте "День" в Facebook, Тwitter, дивіться на Youtube та підписуйтесь на канал сайту в Telegram!

Джерело: День

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ