Зброю витягають грішники, натягують лука свого, щоб перестріляти жебраків та вбогих, заколоти правих серцем. Зброя їхня ввійде в серце їхнє і луки їхні поламаються.
Володимир Мономах, великий князь київський (1113–1125), державний і політичний діяч

Зеленський обговорив із Макроном розблокування "нормандського формату" та диверсифікацію постачання енергоносіїв, спілкування продовжиться 15 грудня

10 грудня, 2021 - 21:52
Фото: Reuters (ілюстративне)

Президент України Володимир Зеленський обговорив із президентом Франції Еммануелем Макроном питання роботи Тристоронньої контрактної групи з врегулювання ситуації на сході України (ТКГ), розблокування "нормандського формату", енергетичної безпеки та диверсифікації енергопостачання.

"Поговорив з Еммануелем Макроном про розблокування "нормандського формату" й роботи ТКГ. Узгодили спільні подальші кроки. Обговорили загрози енергетичній безпеці України та диверсифікацію джерел енергоносіїв. Вдячний президентові Франції за позитивну оцінку поточних реформ", - написав Зеленський у Twitter у п'ятницю.

Як повідомляється на сайті глави держави, під час розмови Зеленський наголосив на готовності України продовжити активну роботу в рамках "нормандської четвірки", а Макрон відзначив виважену позицію України на тлі військової ескалації з боку РФ та підтримав важливі ініціативи України в ТКГ щодо повернення до повноцінного режиму припинення вогню, звільнення незаконно утримуваних осіб та відкриття КПВВ.

Під час обговорення питань європейської енергетичної безпеки Зеленський зазначив, що проект газопроводу "Північний потік-2" становить особливу загрозу для енергетичної безпеки європейських держав. Обидва президенти наголосили на важливості диверсифікації постачання енергоносіїв до Європи, зокрема за рахунок скрапленого природного газу, наголошується в повідомленні.

Макрон позитивно оцінив зусилля Зеленського у впровадженні реформ в Україні та підтвердив готовність французької сторони всіляко сприяти цим зусиллям.

Лідери України та Франції домовилися продовжити обговорення зазначених питань під час зустрічі в Брюсселі 15 грудня цього року на саміті Східного партнерства.

Читайте "День" в Facebook, Тwitter, дивіться на Youtube та підписуйтесь на канал сайту в Telegram!

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ