Зброю витягають грішники, натягують лука свого, щоб перестріляти жебраків та вбогих, заколоти правих серцем. Зброя їхня ввійде в серце їхнє і луки їхні поламаються.
Володимир Мономах, великий князь київський (1113–1125), державний і політичний діяч

Журналістам і блогерам Узбекистану заборонили висвітлювати протести в Казахстані

11 січня, 2022 - 18:12
Фото Reuters

Узбецьким журналістам і блогерам заборонили висвітлювати масові протести у сусідньому Казахстані.

Про це повідомляє Радіо Озодлік, передає Еспресо.

Блогери та журналісти з Узбекистану, які намагаються висвітлювати події у сусідньому Казахстані, повідомили, що їх викликали до правоохоронних органів для "бесід". Їх просили "менше писати на цю тему", "не розповсюджувати відеозаписи" та "не закликати до мітингів".

Блогери, журналісти та активісти розповіли виданню, що багато людей в Узбекистані уважно стежать за протестами у Казахстані, але вважають за краще обговорювати їх "на кухні або у вузькому колі".

Один із блогерів сказав, що заборону на висвітлення подій у сусідній країні наклала Служба державної безпеки (СДБ) Узбекистану. Ряд активістів, відомих в узбецькому сегменті соцмереж, кажуть, що останнім часом їм надходять "загрози" з анонімних профілів, а пости та коментарі про події в Казахстані "зазнають атак".

Центральні видання, радіо та телеканали в Узбекистані дають дозовану інформацію про заворушення у Казахстані. Як розповів виданню один із місцевих журналістів, про "казахський бунт" дозволили писати лише придворним блогерам та тим, хто отримав спеціальний дозвіл.

Під час останніх президентських виборів організація "Репортери без кордонів" відзначала посилення контролю над журналістами та блогерами, а також Інтернетом в Узбекистані. У 2021 році Узбекистан опустився в рейтингу свободи преси, потрапивши на 157 місце із 180.

Читайте "День" в Facebook, Тwitter, дивіться на Youtube та підписуйтесь на канал сайту в Telegram!

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ