Не можуть вести когось за собою ті, що не мають ніяких внутрішніх даних на те, щоб самих себе повести.
В’ячеслав Липинський, український політичний діяч, історик, історіософ, соціолог, публіцист

Столтенберг розповів, що наближає Україну до членства в НАТО

11 лютого, 2020 - 14:20
Фото Reuters

Міністри оборони країн-членів Організації Північноатлантичного договору 12-13 лютого у Брюсселі обговорять з керівником українського оборонного Андрієм Загороднюком стан реалізації реформ в оборонній сфері.

Про це генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг повідомив на прес-конференції, присвяченій засіданню міністрів оборони країни-членів НАТО, яке відбудеться 12-13 лютого у Брюсселі, передає Уніан.

Він зазначив, що міністерське засідання завершиться зустріччю представників усіх країн, які беруть участь у тренувальній місії "Рішуча підтримка" в Афганістані, зокрема й України.

Як сказав генеральний секретар Альянсу, спочатку міністр оборони Канади організує сніданок для усіх колег з країн-членів НАТО, а потім відбудеться їхня зустріч з міністром оборони України Андрієм Загороднком. Зокрема, на зустрічі обговорюватиметься необхідність продовження реалізації реформ в оборонній сфері.

Столтенберг сказав, що на зустрічі представники Альянсу висловлять рішучу підтримку Україні - політичну і практичну, а також підтримку її зусиль, спрямованих на врегулювання мирним шляхом ситуації на Донбасі. "Члени НАТО налаштовані підтримувати Україну. Ми вітаємо той поступ, який бачили у спробах знайти мирне врегулювання", - сказав Столтенберг.

Відповідаючи на запитання про те, що має робити Україна для набуття повноправного членства в НАТО, генсек вкотре наголосив, що українська влада повинна досягти певних результатів за результатами реформ в оборонній та безпековій сферах.

"Я думаю, що головна увага України має бути спрямована на те, про що Україна чітко заявляла, і це стосується реформ, аби модернізувати, покращити (сектор оборони і безпеки - УНІАН) і відповідати стандартам НАТО. Це корисно для України. Це зміцнить ваш безпековий і оборонний потенціал, ваші безпекові й оборонні інституції, і ми допомагаємо вам. Ми забезпечуємо підтримку. Ми маємо трастові фонди, інструкторів", - наголосив Столтенберг.

Він нагадав, що НАТО надає Україні підтримку у реформуванні системи командування і управління армією, у сфері кібербезпеки, у боротьбі з корупцією та щодо модернізації оборонних установ. "Тож, це є у фокусі уваги, і я думаю, що це найкращий шлях рухатися в напрямку членства в НАТО", - заявив генеральний секретар Альянсу. Він додав, що реформування і модернізація оборонних інституцій наближає Україну до членства.

 

Читайте "День" в Facebook, Тwitter, дивіться на Youtube та підписуйтесь на канал сайту в Telegram!

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ