Завжди був націоналістом, пишаюсь цим. Негативних підтекстів цьому означенню надають неграмотні люди, плутають його із шовінізмом. Націоналізм – це любов до Батьківщини, а шовінізм передбачає ненависть до інших націй.
Роман Іваничук, український письменник, патріарх української історичної романістики, громадський діяч

В українському Facebook понад 200 тисяч активних ботів, - Оксана Мороз

11 лютого, 2020 - 20:24
Фото: Unsplash / Charles

В Україні понад 100 компаній, які створюють та ведуть ботоферми в Facebook. Вони керують 200 тисячами ботів (штучними акаунтами), які розповсюджують потрібну для інформаційних кампаній інформацію.

Про це розповіла засновниця ініціативи “Як не стати овочем” Оксана Мороз, передає Еспресо.TV.

“Ці 200 тисяч - активні фейкові акаунти. Але існує багато різних бірж, які створюють та продають ботів нерегулярно”, - додала вона.

За словами Мороз, існує три типи ботів.

"Перший. 60% ботів - це акаунти. у яких є тільки кавер та аватарка (вони часто однакові). У такого типу зазвичай в стрічці немає ніякої активності. Ні постів, ні репостів. Це боти найгіршої якості.

Другий. Боти, в яких в стрічці вже є публікації. Але з цими дописами немає ніякої взаємодії (лайків, репостів, коментарів). Це певний сигнал. Якщо у акаунта є певна кількість друзів (навіть до 100), але на його дописи взагалі ніхто не реагує, хоча б лайками, то цей акаунт ймовірно несправжній.

Третій. 10% ботів - трохи кращі акаунти. У них є 2-3 власних поста, але здебільшого у стрічці одні репости чужих дописів. Часто ці репости - контент щодо одного політика", - розповіла експертка. 

“Є невелика категорія якісних ботів, які схожі на акаунт живої людини. Не професіоналу їх важко визначити, але цього і не потрібно. Достатньо ідентифікувати ботів типу 1-3, щоб замислитись над тим, що пост розкачують штучні акаунти”, - додала Оксана Мороз.

За її словами, жоден з українських великих політиків не обходиться без роботи з ботами у соцмережах. Щоб їх розпізнати, потрібно подивитись, хто лайкає дописи цих політиків. Навіть простий аналіз на 10 хвилин допоможе визначити ботів під постом.

 

Читайте "День" в Facebook, Тwitter, дивіться на Youtube та підписуйтесь на канал сайту в Telegram!

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ