Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

У Сербії відкрили погруддя Шевченка

11 лютого, 2021 - 15:15
Фото: city-adm.lviv.ua

У місті Новий Сад (Сербія) відкрили погруддя Тарасові Шевченкові, яке для українсько-русинської діаспори в Сербії подарував Львів.

Автор погруддя — відомий український скульптор зі Львова Володимир Цісарик, повідомляє пресслужба Львівської міської ради.

Враховуючи ситуацію з коронавірусом, мер Львова Андрій Садовий та офіційна делегація з нашого міста не змогли приїхати, проте для мешканців Нового Саду було відправлено звернення міського голови.

«Для львів'ян і для мене особисто честь долучитися до історичного моменту встановлення Тараса Шевченка в місті Новий Сад. Ми завжди поважали наших сербських друзів. Саме тому, я впевнений, що цей подарунок від громадян Львова громадянам вашого міста стане стимулом для реалізації корисних ініціатив між нашими містами.

Мені дуже шкода, що я зараз не можу бути разом з вами. При цьому надзвичайно радий, що великий український поет, якого ми називаємо пророком, стане ще одним символом, який пов'язує наші міста-партнери", — йдеться у зверненні.

Нагадаємо, влітку 2019 року на сесії Львівської міської ради погодили передачу твору образотворчого мистецтва — погруддя Т. Шевченку Національній раді української національної меншини у Сербії. Вартість такого погруддя — 655 тисяч гривень.

Читайте "День" в Facebook, Тwitter, дивіться на Youtube та підписуйтесь на канал сайту в Telegram!

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ