Скоро побачила Україна, що попалась у неволю, бо вона по своєй простоті не пізнала, що там був цар московський, а цар московський усе рівно було, що ідол і мучитель
Микола Костомаров — видатний український історик, поет-романтик, мислитель, громадський діяч та етнопсихолог

Китай на початковому етапі пандемії COVID-19 не зміг надати повного доступу до інформації, - Блінкен

11 квітня, 2021 - 20:28
Фото: Reuters

Влада КНР на початковій фазі пандемії коронавірусу виявилася нездатною повною мірою співпрацювати з міжнародною спільнотою, заявив в інтерв'ю телеканалу NBC держсекретар США Ентоні Блінкен.

"Я думаю, Китай знає, що на ранніх етапах COVID-19 не було зроблено те, що треба, а це означало в режимі реального часу надавати доступ міжнародним експертам, у режимі реального часу ділитися інформацією і забезпечувати дійсну транспарентність", - сказав держсекретар.

У результаті, уклав Блінкен, поширення вірусу швидко вийшло з-під контролю, і наслідки виявилися більш руйнівними, ніж могли б бути.

Він зазначив, що пандемія засвідчила необхідність глобального підходу до подібних загроз, а це містить "справжню прихильність транспарентності", а також посилення і реформування Всесвітньої організації охорони здоров'я (ВООЗ). За словами держсекретаря, "і Китай повинен зіграти свою роль у цьому".

Також в інтерв'ю він торкнувся проблеми взаємовідносин Пекіна і Тайваню, наголосивши, що "для будь-якої сторони було б серйозною помилкою спробувати силою змінити статус-кво". Він нагадав, що Вашингтон має серйозні зобов'язання перед Тайванем у справі допомоги його владі забезпечити самооборону.

Читайте "День" в Facebook, Тwitter, дивіться на Youtube та підписуйтесь на канал сайту в Telegram!

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ