Скоро побачила Україна, що попалась у неволю, бо вона по своєй простоті не пізнала, що там був цар московський, а цар московський усе рівно було, що ідол і мучитель
Микола Костомаров — видатний український історик, поет-романтик, мислитель, громадський діяч та етнопсихолог

МЗС Канади попереджає про небезпеку відносин із Китаєм

11 квітня, 2021 - 12:44
Фото Артема Жукова, "День"

Китай може вдатися до практики свавільних затримань громадян інших держав для досягнення власних цілей.

Як повідомляє Укрінформ, про це в інтерв'ю телеканалу CBC News розповів міністр закордонних справ Канади Марк Гарно.

“Маю пораду усім державам світу: якщо ви ведете бізнес із Китаєм, ваші громадяни перебувають на території КНР і у вас виникають непорозуміння із Пекіном, існує вірогідність, що ваших громадян буде затримано”, - сказав Гарно.

На його переконання, така небезпека залишатиметься доти, поки “Китай не вирішить відмовитися від свавільних затримань, на що ми сподіваємося”.

Нагадаємо: після затримання позаминулого року у Канаді фінансового директора Huawei Менг Ванжу, Китай арештував двох канадців: підприємця Майкла Спейвора та колишнього дипломата Майкла Ковріга. Хоча Пекін завжди заперечував зв'язок між цими затриманнями, Канада вважає їх політично мотивованими й вимагає негайного звільнення своїх громадян. Підтримку Оттаві висловило багато країн, серед яких Німеччина, ЄС, США, Великобританія та інші.

У червні минулого року прокуратура Пекіна звинуватила Майкла Ковріга у шпигунстві для отримання розвідувальних даних державної таємниці, а прокурори у місті Дандонг звинуватили Майкла Спейвора у шпигунстві на користь іноземної компанії й незаконної передачі даних, що становлять державну таємницю. Наприкінці минулого місяця обидва канадці постали перед закритим судовим засіданням, на яке не були допущені іноземні дипломати й спостерігачі.

Читайте "День" в Facebook, Тwitter, дивіться на Youtube та підписуйтесь на канал сайту в Telegram!

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ