Воля, визволення - от той конечний прапор, до якого тягнеться все, до якого прагнуть і вояки з мечами, і моралісти з заповітами, і поети з віршами.
Василь Липківський, український релігійний діяч, церковний реформатор, педагог, публіцист, письменник і перекладач, творець і перший митрополит Української Автокефальної Православної Церкви.

У ВР зареєстрували проект закону щодо переносу вихідного з 9 на 8 травня

11 травня, 2018 - 22:08
Фото Руслана КАНЮКИ, "День"

Позафракційний народний депутат Андрій Денисенко пропонує перенести святковий неробочий день з 9 травня «Дня перемоги над нацизмом» на 8 травня - «День перемоги над нацизмом у Європі і День пам'яті та примирення».

Про це йдеться в проекті закону №8342, зареєстрованому у парламенті 10 травня.

«Пропонується святковий неробочий день з 9 травня «Дня перемоги над нацизмом» перенести на 8 травня - «День перемоги над нацизмом у Європі і День пам'яті та примирення»», - йдеться у пояснювальній записці до законопроекту.

Автор зазначає, що дата 9 травня має «не історичний, а геополітичний та ідеологічний контекст, що висвітлює Радянський Союз і особисто Йосипа Сталіна як беззаперечного та безспірного борця із нацизмом, не дивлячись на факти співпраці СРСР та Німеччини до та на початку Другої світової війни».

Окрім того Денисенко посилається на Резолюцію Генеральної Асамблеї ООН № A/RES/59/26 від 2004 року, якою встановлено два дні для відзначення Дня перемоги над нацизмом і Дня пам'яті та примирення - 8 або 9 травня.

 «У той же час, Західна Європа та Сполучені Штати Америки відзначають День пам'яті та примирення саме в день підписання Акту про безумовну капітуляцію нацистської Німеччини - 8 травня», - наголошує він.

На думку автора законопроекту, на сьогодні 9 травня має яскраве сучасне ідеологічне забарвлення, яке стійко асоціюється із утвердженням Росії як «наддержави, що перемогла фашизм». Зокрема, про це свідчить поширення серед сепаратистських угрупувань Донбасу та Криму георгіївської стрічки як символу «русской вєсни», тобто ідеологічного схвалення окупації Росією цих територій.

Читайте "День" в Facebook, Тwitter, дивіться на Youtube та підписуйтесь на канал сайту в Telegram!

Джерело: День
 

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ