Кожний нарід може лише тоді духовно і фізично розвиватись і рости, якщо його громадяни користуються повною свободою совісті, думки, слова та зібрань.
Михайло Сорока, український політичний діяч, дисидент, член ОУН

У Японії проводять спільні військові навчання з Францією та США

11 травня, 2021 - 18:57
Фото: kyodonews.net

На території Японії розпочалися спільні з Францією та США військові навчання «ARC21», метою яких є посилення співпраці в умовах зростаючої активності Китаю.

Про це повідомляє Укрінформ з посиланням на Kyodo News.

«ARC21» триватимуть до 17 травня в районі острова Кюсю. У навчаннях візьмуть участь 100 військових з Бригади швидкого розгортання морських сил Японії та по 60 військових з французької армії та Корпусу морської піхоти США. Пізніше до них приєднаються представники з Австралії.

За цей час військовослужбовці відпрацюють проведення низки спільних операцій, у тому числі висадку на віддалених островах, змоделюють міські бої.

Таким чином Японія намагається посилити здатність своїх військових захищати віддалені острови під час активних морських дій Китаю, особливо навколо японських островів Сенкаку, на які претендує Пекін.

Японія та США раніше вже проводили подібні навчання на острові Кюсю, однак французькі військові беруть у них участь уперше.

За словами міністра оборони Японії Нобуо Кіші, Франція є єдиною європейською країною з постійною військовою присутністю в Індо-Тихоокеанському регіоні. Він додав, що Франція «поділяє з Японією бачення вільного та відкритого Індо-Тихоокеанського регіону».

Як відомо, Китай нарощує свою морську присутність в найближчих водах.

Читайте "День" в Facebook, Тwitter, дивіться на Youtube та підписуйтесь на канал сайту в Telegram!

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ