Жодна держава не зможе зробити Україну українською. Лише самоорганізовані українці поза державними структурами зможуть це зробити. І я впевнений, що це станеться!
Джеймс Мейс, американський історик, дослідник Голодомору в Україні, журналіст, редактор англомовного видання газети "День"

Трамп вимагає від партнерів по НАТО справедливих витрат на оборону

11 липня, 2020 - 14:58
Фото Reuters

Президент США Дональд Трамп заявив, що не хоче, щоб Сполучені Штати виходили з НАТО, але йому важливо, щоб партнери по альянсу витрачали на оборону щонайменше 2% від ВВП.

Про це він сказав у інтерв'ю виданню The Washington Post, передає Інтерфакс-Україна.

"Ні, я не хочу виходити (з НАТО – ІФ). Але я хочу, щоб вони (партнери – ІФ) чесно платили свою частку", – заявив Трамп, відповідаючи на запитання оглядача газети, чи хотів би він вивести США з Північноатлантичного альянсу.

У розмові з The Washington Post він наголосив, що, на його думку, навіть внески в 2% від ВВП на оборону, яких він домагається від усіх членів НАТО, – це мало. Він зазначив, що, завдяки його зусиллям, вісім країн НАТО зараз виконують свої фінансові зобов'язання щодо внесків на оборону.

"І, до речі, 2% – це теж занадто мало. Були й такі, хто взагалі майже нічого не платив, а зараз вони платять. Вони мені задавали велике запитання: "чи пішов би я (з Альянсу – ІФ), якби...", і я відповів:"Так, пішов би". Якби я їм дав не таку відповідь, вони б і не збиралися платити", – зазначив він.

 

Читайте "День" в Facebook, Тwitter, дивіться на Youtube та підписуйтесь на канал сайту в Telegram!

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ