Не всяка людина здатна бути при владі, а лише така, що за природою своєю прагне до правди і справедливості.
Станіслав Оріховський-Роксолан, український письменник, оратор, публіцист, філософ, історик, полеміст, гуманіст доби Відродження

Вчені створили пристрій, що може впливати на клітини мозку через смартфон

11 серпня, 2019 - 15:29
Фото з відкритих джерел

Вчені з Південної Кореї та США розробили бездротовий імплант, здатний впливати на конкретні нейрони мозку за допомогою світла і препаратів. Ним можна управляти через смартфон. Про це повідомляє Громадське.

До складу імпланта входять змінний картридж з дозою препарату, мікрофлюїдні канали та крихітні світлодіоди. Дози препарату в картриджі вистачає на кілька місяців, завдяки чому можна проводити довгострокові експерименти. Простий додаток на смартфоні дозволяє маніпулювати клітинами мозку через Bluetooth, задаючи певну послідовність світлових і лікарських стимулів. Винахід уже успішно протестували на мишах.

Вчені зазначають, що така технологія дозволить проводити нейробіологічні дослідження на недоступному раніше рівні й допоможе дізнатися більше про роботу мозку й отримати дані про депресію, хронічний біль та хворобу Альцгеймера. Крім того, вона стане підмогою в розробці нових препаратів.

Читайте "День" в Facebook, Тwitter, дивіться на Youtube та підписуйтесь на канал сайту в Telegram!

 

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ