Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

Буде проведено відповідне розслідування для встановлення винних у розмінуванні Чонгару, - Резніков

11 серпня, 2022 - 13:52
Фото Івана Антипенка

Розмінування півострова Чонгар та мостових переходів між окупованими Кримом та Херсонською областю не було в компетенції цивільної влади, відповідне рішення могли ухвалити лише військові, заявляє міністр оборони України Олексій Резніков. Повідомляє агентство Інтерфакс-Україна.

"Прийняття рішення про замінування, розмінування, натискання кнопки, щоб щось підірвати, взагалі не відноситься до компетенції цивільної влади. Ні до уряду, ні до президента, ні до міністра оборони, ні до прем'єр-міністра, ні до народних депутатів, ні до вас - ні до кого. Це суто військове питання. Тому хтось придумав цей наратив і придумав, що хтось там сказав підірвати-не підірвати, розмінувати - це суто військова історія, саперна", - сказав Резніков в інтерв'ю "Українській правді", оприлюдненому в четвер.

За його словами, це питання обговорювали на засіданні профільного парламентського комітету за його участю. "Наші військові дали наступне пояснення, що після перемоги буде проведено відповідне розслідування. І в разі встановлення фактів, що кимось із військових або представників інших сил сектору безпеки й оборони був скоєний злочин, то вони точно будуть притягнуті до відповідальності", - сказав Резніков, додавши, що в Україні наразі триває війна, і першочергове завдання – перемогти у цій війні.

За словами міністра, "військові чітко розуміють, що це питання військових, і вони самі зацікавлені у проведенні такого розслідування, і факти всі сьогодні збираються, фіксуються, в тому числі Службою безпеки, контррозвідкою".

Водночас він зазначив, що "ще 10 проходів є з Криму по суходолу, а не по мостах", і тому підрив мосту не вплинув би на можливість росіян просунутися з Криму в Херсонській області. За словами міністра, це сказав йому "один із військових генералів, який зараз перебуває в політичній опозиції".

"Чи мала місце диверсія, чи мало місце шпигунство, чи мала місце провокація, чи безглузда недбалість когось - але це точно не до цивільної частини влади, це питання до управління сектору безпеки і оборони. Тобто людей в погонах, які відповідали за цей напрямок", - резюмував Резніков.

Читайте "День" в Facebook, Тwitter, дивіться на Youtube та підписуйтесь на канал сайту в Telegram!

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ