Нема свободи людини без свободи народу. І немає свободи народу без свободи людини
Ярослав Стецько, один із провідників українського національно-визвольного руху

В Болгарії голову громадської організації «Русофіли» звинувачено у шпигунстві на користь Росії

11 вересня, 2019 - 09:16
Фото: Rusofili.bg

Генеральний прокурор Болгарії Сотір Цацаров розповів обставини справи щодо обвинувачення голови громадської організації «Русофіли» Ніколая Малінова у шпигунстві на користь Росії.

Про це повідомляє Укрінформ.

Результати проведених прокуратурою спільно з Агентством національної безпеки слідчих заходів свідчать про те, що дві неурядові організації РФ - товариство «Двоголовий орел» та Інститут стратегічних досліджень - здійснювали вплив на політичне та громадське життя в Болгарії. Фігурантом цієї кримінальної справи став і керівник болгарського товариства «Русофіли» Ніколай Малінов», - зазначив генпрокурор.

За словами Цацарова, Малінова після затримання випустили під заставу 25 тисяч євро, йому також заборонено залишати територію Болгарії.

У рамках цієї кримінальної справи Агентство національної безпеки Болгарії заборонило в'їзд на територію країни терміном на 10 років російському генералу Решетнікову, якого називають керівником Інституту стратегічних досліджень.

Згідно з оприлюдненими генпрокуратурою даними, Ніколай Малінов отримував кошти з Росії для проведення заходів, мета яких - вплинути на політичне життя Болгарії.

Повідомляється також, що під час обшуків в організації «Русофіли» була знайдена доповідна записка російською мовою, в якій ідеться про «необхідність геополітичної переорієнтації Болгарії в бік Росії».

Як повідомлялося, прокуратура Болгарії обвинуватила лідера товариства «Русофіли» Ніколая Малінова у відмиванні грошей та шпигунстві на користь російських організацій.

Читайте "День" в Facebook, Тwitter, дивіться на Youtube та підписуйтесь на канал сайту в Telegram!

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ