Коли важиться доля нації, історія не відрізняє поміж нейтральними боягузів.
В'ячеслав Липинський, український політичний діяч, історик, теоретик українського консерватизму

Президент обговорив із Меркель та Макроном підготовку саміту "нормандської четвірки"

11 жовтня, 2021 - 21:10
Фото: Reuters

Президент Володимир Зеленський обговорив із канцлером Німеччини Ангелою Меркель та президентом Франції Еммануелем Макроном активізацію переговорів для закінчення війни на сході України та підготовку саміту «нормандської четвірки».

Як передає Укрінформ, про це Зеленський написав у Твіттері.

«Провів важливу розмову з Ангелою Меркель та Еммануелем Макроном щодо активізації переговорів для закінчення війни на Донбасі та підготовки саміту нормандської четвірки», - зазначив Зеленський.

Він додав, що Україна, Німеччина та Франція виступають за досягнення домовленостей стосовно узгоджених послідовних кроків, які зможуть забезпечити встановлення миру на сході України.

Як повідомляє пресслужба Офісу Президента, глава Української держави подякував ФРН та Франції за незмінну позицію на підтримку територіальної цілісності та суверенітету України, активну участь у переговорах у нормандському форматі дотепер і висловив сподівання на таку ж активну участь і в майбутньому.

Сторони відзначили, що очікують від цього саміту конструктиву та досягнення домовленостей щодо узгоджених послідовних кроків, які зможуть забезпечити встановлення стійкого миру на сході України. Лідери трьох держав обговорили пропозиції щодо домовленостей, які могли б бути розглянуті на саміті в нормандському форматі.

Президент України поінформував співрозмовників про безпекову ситуацію на сході країни, а також про зусилля, яких докладає українська сторона з метою досягнення миру.

Німецький та французький лідери привітали вагомі практичні кроки української сторони, спрямовані на врегулювання конфлікту. Вони запевнили, що їхні держави й надалі докладатимуть усіх необхідних зусиль для мирного врегулювання на сході України.

Учасники зустрічі відзначили важливість дотримання сторонами зобов’язань, узятих на себе в Парижі у грудні 2019 року, та погодилися з необхідністю детального обговорення стану їхнього виконання під час наступного саміту «нормандської четвірки».

Канцлер ФРН Ангела Меркель і президент Франції Еммануель Макрон пообіцяли порушити ці питання під час своєї розмови з президентом РФ Володимиром Путіним.

27 вересня керівник Офісу Президента Андрій Єрмак повідомив, що не виключає, що саміт лідерів країн нормандського формату може відбутися до завершення повноважень Ангели Меркель на посаді канцлера ФРН. Попередній саміт у нормандському форматі відбувся 9 грудня 2019 року в Парижі. Відтоді відбуваються тільки зустрічі політичних радників «нормандської четвірки».

Читайте "День" в Facebook, Тwitter, дивіться на Youtube та підписуйтесь на канал сайту в Telegram!

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ