Це ж велика дурість — хотіти говорити, а не хотіти бути зрозумілим.
Феофан (Єлеазар) Прокопович, український богослов, письменник, поет, математик, філософ

30 років тому в електронному повідомленні вперше використали смайлик

19 вересня, 2012 - 11:30

Одному з найпоширеніших у сфері телекомунікацій символу - смайлику - 19 вересня виповнилося 30 років.
У цей день у 1982 році професор Університету Карнегі-Меллона в місті Пітсбург (США, штат Пенсільванія) Скотт Фалман вперше відправив електронне повідомлення-піктограму, що символізує емоцію.

Вона складалася із символів - двокрапка, дефіс і закрий дужку [:-)]. Лист, що поширився університетською мережею, призначався колегам-викладачам. Так в комп'ютерному лексиконі вперше з'явилося "усміхнене обличчя".

Електронний лист Скотта Фалмана був коротким і інформативним: "Пропоную, щоб наступна піктограма символізувала радість: :-) Дивись кінець пропозиції". Професор запропонував також піктограму із символів :-(, яка спочатку використовувалася виключно для позначення особливо важливих частин в текстах повідомлень. Комп'ютерні користувачі нині вживають її, щоб повідомити про свій поганий настрій.

У середині 90-х років XX століття дует веселого і сумного смайликів перестав задовольняти потреби людей, які активно використовують інтернет і мобільні телефони, і в Мережі з'явилися численні варіанти емотікони, як називають популярні піктограми фахівці в галузі електронних технологій.

Смайли, зрозумілі людям, які говорять різними мовами, практично відразу ж перекочували з інтернету в програми відправки СМС-повідомлень.

Незважаючи на те, що на сьогоднішній день прогрес в електронних технологіях дозволяє візуально обмінюватися емоціями зі співрозмовником в режимі реального часу, смайлики залишаються надзвичайно популярними серед комп'ютерних користувачів і власників смартфонів.

Експерти впевнені, що 30-річчя - це дитячий вік для них, і процес вдосконалення смайликів триватиме паралельно з розвитком комп'ютерної техніки.

Точна дата народження смайлика була встановлена в 2002 році, коли історичне листування Скотта Фалмана з колегами було виявлено в архівах Університету Карнегі-Меллона.

Джерело: Вести.Ru

Читайте "День" в Facebook, Тwitter, дивіться на Youtube та підписуйтесь на канал сайту в Telegram!

 

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ