Ми є. Були. І будем ми. Й Вітчизна наша з нами.
Іван Багряний, український поет, прозаїк, публіцист, політичний діяч

Амстердамський Стеделік-музей відкриють після реконструкції у вересні

31 березня, 2012 - 17:44

Міський музей Амстердама (Стеделік-музей), один з найбільших музеїв сучасного мистецтва у світі, відкриється після реконструкції, що тривала з 2004 року, восени 2012 року. На офіційному сайті музею зазначається, що основну експозицію відвідувачі зможуть побачити 23 вересня.

 В результаті реконструкції до музею було прибудовано одне крило площею 10 000 квадратних метрів, де будуть розміщуватися тимчасові виставки. Основний ж простір музею було перетворено в галереї.

 Першою тимчасової виставкою музею стане експозиція "За межами уяви", на якій будуть представлені роботи близько 20 авторів, як голландських, так і зарубіжних, які в даний момент працюють в Амстердамі.

 Частина перманентної колекції, а саме твори мистецтва художників кінця XIX - початку XX століття (Ван Гог, Шагал, Малевич, Матісс), розмістяться на першому поверсі реконструйованого музею в 12 галереях. Колекція буде представлена ​​в хронологічному порядку, а також розбита за типами і напрямами (пейзажі / міські види; експресіонізм і так далі).

 Стеделік-музей був заснований в 1874 році, і спочатку він являв собою музей історії міста. На початку XX століття музей почав збирати сучасне мистецтво. Зараз в ньому налічується близько 90 000 творів, в ньому, зокрема, зберігається одна з найбільших колекцій робіт Казимира Малевича. Під час реконструкції, яка тривала довго через кризу, Стеделік-музей проводив тимчасові виставки на різних майданчиках і на вулиці. 

Джерело: lenta.ru

Читайте "День" в Facebook, Тwitter, дивіться на Youtube та підписуйтесь на канал сайту в Telegram!

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ