Істина - пробний камінь самої себе та брехні.
Бенедикт Спіноза, нідерландський філософ, науковець, політичний та релігійний мислитель

Центр візуальної культури НаУКМА призупинив свою діяльність

24 лютого, 2012 - 18:23

Вчена рада Києво-Могилянської академії прийняла рішення про припинення діяльності Центру візуальної культури НаУКМА після проведення виставки «Українське тіло».

Керівництво НаУКМА обурила увага громадськості та публічний осуд цензури в стінах «найдемократичнішого» вишу. Внаслідок санкцій адміністрації робота Центру надалі не можлива.

Таким чином, несподіване рішення керівництва університету ставить під загрозу проведення вже запланованих у березні художніх виставок та феміністичної конференції за участі гостей з Польщі, Росії, США, Фінляндії, Сербії й Франції.

У зв'язку з цим у понеділок, 27 лютого о 13.00 перед 1 корпусом Києво-Могилянської академії (вул. Сковороди, 2) розпочнеться акція протесту проти цензури та репресій Центру візуальної культури.

Працівники Центру, студенти й художники вимагатимуть від президента НаУКМА скасування рішення Вченої ради, відкриття виставки «Українське тіло» та продовження роботи ЦВК.

Утім, як зазначив у коментарі «Українській правді. Життя» Сергій Квіт, мова йде не про припинення, а призупинення діяльності ЦВК фактично через втрату будь-яких комунікацій з університетом.

«Він відкриється як тільки ініціативна група з його членів (співробітників) висловить бажання відновити такі зв'язки. Саме в цьому полягала логіка Вченої ради. Не варто звужувати питання лише до виставки», – каже він.

За його словами, на вченій раді звучало багато інших прикладів. «У Могилянці існують тридцять наукових центрів і лише один з них (ЦВК) функціонує ніяк не зважаючи на університет. Я б сказав, що ми маємо справу з проблемою управління, швидше навіть, самоуправління центром», – розповів Сергій Квіт.

Нагадаємо, 10 лютого 2012 року було закрито виставку «Українське тіло» в Центрі візуальної культури НаУКМА. Експозицію присвячено дослідженню тілесності в українському суспільстві, було закрито за рішенням президента НаУКМА Сергія Квіта.

Джерело: Українська правда

Читайте "День" в Facebook, Тwitter, дивіться на Youtube та підписуйтесь на канал сайту в Telegram!

Новини партнерів

Loading...