Ми є. Були. І будем ми. Й Вітчизна наша з нами.
Іван Багряний, український поет, прозаїк, публіцист, політичний діяч

Дипломат: Іран почав збагачувати уран у підземному бункері

9 січня, 2012 - 16:02

Західні агентства новин у понеділок навели дані дипломата у Відні, який відмовився назвати своє ім’я, про те, що Іран почав збагачення урану до 20 відсотків на підземному ядерному об’єкті Fordow поблизу міста Кум.

Днем раніше глава Організації з атомної енергії Ірану Ферейдун Аббасі-Давані повідомив, що його країна в «найближчому майбутньому» почне збагачення урану в підземному бункері. 

«Завод зі збагачення урану Fordow почне роботу в найближчому майбутньому», – сказав Давані в неділю, додавши, що на цьому заводі можна буде отримувати як 3,5-відсотковий, так і 20-відсотковий уран.

Верховний лідер Ірану аятола Алі Хаменеї, виступаючи на державному телебаченні у понеділок, заявив, що подальші санкції з боку Заходу не змусять Іран змінити його ядерний курс. Офіційний Вашингтон і його союзники вважають, що Іран використовує свою ядерну програму як прикриття для розробки ядерної бомби, і Сполучені Штати Америки та Європейський союз нещодавно розширили санкції відносно Ірану за його ядерну програму. Іран заперечує це, але до цих пір відмовляється припинити збагачення урану, як того вимагає Рада Безпеки ООН.

Джерело: Радіо Свобода

Читайте "День" в Facebook, Тwitter, дивіться на Youtube та підписуйтесь на канал сайту в Telegram!

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ