Якщо ми вирішимо всі проблеми світу, але провалимо вирішення освітніх проблем, наші діти зруйнують те, що ми їм заповіли.
Томас Джефферсон, 3-й президент США, один з авторів Декларації незалежності США

Дунайське пароплавство поскаржилося на румунських піратів

13 січня, 2012 - 17:56

"Українське дунайське пароплавство" заявило про регулярні напади на її судна на румунській ділянці Дунаю. Про це йдеться в повідомленні компанії.

 За її даними, напади на судна УДП на румунській ділянці річки почались ще в 2010 році.

 Тоді стався напад на теплохід "Зоряний" і була спроба розкрадання силового кабелю з теплохода "Капітан Антіпов", що стояв на рейді порту Галац.

 22 грудня 2011 був напад на караван теплохода "Челябінськ".

 "Подальший розвиток подій, на жаль, свідчить про те, що напади на флот УДП стали регулярними. Особливо це стосується несамохідних суден, які в результаті проведень змушені перебувати на якірних стоянках без спостереження з боку екіпажів самохідних суден", - сказано в повідомленні.

 За інформацією УДП найбільш небезпечною є ділянка від 240 до 350 км Дунаю, де переформують склади, що штовхають,  для проходження по рукаву Борча-Бала.

 5 січня на 240 км екіпажем виявлено порушення пломбування на баржі УДП-1615, яка була у складі возу теплохода "Капітан Жидков".

 У трюмі залишилися сліди ручного вивантаження, і за попередніми даними, пропали 1-3 тонни кукурудзи.

 А 4 січня на баржу УДП-1724 напали близько 15 осіб.

 "Вони вимагали спиртне, сигарети, гроші, паливо, обшукали баржу. Шкіперу погрожували ножем, матроса мали намір викинути за борт. Грабіжники на човнах забрали з собою дві бухти троса по 100 м і старі маневрові троси близько 150 м. На щастя, моряки не постраждали", - сказано в повідомленні.

 7 січня під час нічної стоянки теплохода "Капітан Бабкін" на 1 110 км річки зловмисники спробували викрасти вантаж з баржі УДП-СЛ-011, але екіпаж зміг запобігти крадіжці.

 "Бандитські дії з боку місцевого населення і практично повне потурання з боку румунської влади призвели до того, що існує загроза здоров'ю і життю членів екіпажів суден. Пароплавство несе великі фінансові втрати, пов'язані з крадіжкою суднового майна, особистих речей моряків. Крім того, піратство завдає шкоди діловому іміджу УДП", - зазначає заступник голови правління УДП Юрій Міцкевич. 

Він повідомив, що про випадки нападів на судна поінформовано виконуючого обов'язки посла України в Румунії Віорела Котика.

 Крім того, УДП направило лист керівництву Ізмаїльського міського відділу Управління Служби безпеки в Одеській області з проханням посприяти у вирішенні ситуації, що склалася.

 Нагадаємо, днями корабель ВМС Данії захопив піратське судно неподалік від узбережжя Сомалі і звільнив 14 заручників, які перебували у піратів у полоні.

Джерело: Ukranews

Читайте "День" в Facebook, Тwitter, дивіться на Youtube та підписуйтесь на канал сайту в Telegram!

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ