Не знати історії - означає завжди бути дитиною.
Цицерон, давньоримський політичний діяч, видатний оратор, філософ і літератор

Два німецьких школяра стали чемпіонами світу по рахунку в умі

5 листопада, 2012 - 10:51

Двоє німецьких школярів стали переможцями чемпіонату світу серед дітей та юнаків за рішенням математичних прикладів в умі.
Учасники турніру, що проходив у Німеччині повинні були складати шестизначні числа, витягувати коріння, ділити і множити дроби. У чемпіонаті взяли участь 35 чоловік з восьми країн. Кожному з них за дві години потрібно було переглянули 45 сторінок з різними завданнями.

Сильніше за всіх виявилися 12-річний Мартін Дрейєс з Кадольцбурга і 17-річний Андреас Бергер з Йєни. Бергер є вже триразовим чемпіоном світу. На цей раз їм вдалося правильно вирішити 80 відсотків прикладів, а також встановити рекорд по швидкості витягання кореня.
Бергер зумів обчислити корінь з 7533198436 всього за 14 секунд, через які він дав правильну відповідь - 86 794. "У математиці немає нічого простішого вилучення кореня", - прокоментував свій успіх триразовий чемпіон, поскаржившись, що в наступному турнірі він уже не прийме участь через вік.

Одним з організаторів чемпіонату світу серед неповнолітніх є Герт Міттрінг, який вісім разів ставав чемпіоном світу за усним рахунком серед дорослих. Він також встановив низку рекордів Гінесса в цій області, наприклад, витягнув корінь 13-го ступеня з 100-значного числа за 13,3 секунди.

Джерело: delfi.lv

Читайте "День" в Facebook, Тwitter, дивіться на Youtube та підписуйтесь на канал сайту в Telegram!

 

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ