Ми є. Були. І будем ми. Й Вітчизна наша з нами.
Іван Багряний, український поет, прозаїк, публіцист, політичний діяч

Гельсінський комітет заявляє, що українська влада не задовольнила вимоги ПАРЄ

13 квітня, 2012 - 16:15

Гельсінський комітет з прав людини заявляє, що за два місяці після ухвалення резолюції Парламентської асамблеї Ради Європи українська влада не задовольнила її вимоги. Про це йдеться правовому моніторингу комітету щодо виконання революції ПАРЄ, ухваленої 26 січня.

«Після двох перших місяців після ухвалення резолюції українська влада не задовольнила вимоги, пов’язані з кримінальним переслідуванням колишніх урядовців. Навпаки, було порушено нові кримінальні справи та змарновано декілька можливостей внести поправки до Кримінального кодексу», – йдеться у висновках Гельсінського комітету.

У документі також наголошується, що «лише серйозний зовнішній тиск змусив владу продемонструвати певну гнучкість у питанні медичного лікування за межами тюремної системи та іноземних візитів до ув’язнених політиків».

«Президентська адміністрація з вражаючою наполегливістю та швидкістю проштовхує законодавство, пов’язане з реформою системи кримінального правосуддя, але реальне запровадження реформи потребує набагато більшого та триватиме роками, в залежності від того, чи існуватиме справжнє бажання проводити реформи та нарешті замінити слова діями», – зазначають правозахисники.

У січневій резолюції ПАРЄ зокрема рекомендувала Україні зняти обвинувачення у перевищенні повноважень та зловживанні владою з колишніх високопосадовців і забезпечити їхню участь у виборах до Верховної Ради. В організації також заявили про можливість застосування санкцій в разі невиконання цих рекомендацій.

21 березня Верховна Рада ухвалила у першому читанні постанову про виконання резолюції ПАРЄ, але без ключових положень. Зокрема, у постанові відсутні пункти про декриміналізацію статей 364 і 365 Кримінального кодексу України, за якими, зокрема, засуджено Юлію Тимошенко і Юрія Луценка, і про надання їм можливості брати участь у майбутніх парламентських виборах.

Джерело: Радіо Свобода

Читайте "День" в Facebook, Тwitter, дивіться на Youtube та підписуйтесь на канал сайту в Telegram!

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ