Голова Верховної Ради Володимир Литвин виступає за те, щоб підготовлений до другого читання законопроект № 9073 "Про засади державної мовної політики" було опубліковано перед винесенням на голосування в сесійну залу. Про це він сказав в ефірі телекомпанії "5 канал" ввечері 8 червня.
Спікер нагадав, що у депутатів є 14 днів для подачі поправок до прийнятого в першому читанні законопроекту.
"Після цього, я думаю, потрібно опублікувати підготовлений до другого читання законопроект. Якщо йти чисто за регламентними нормами, то 20 червня завершується подача пропозицій (до другого читання), комітет має опрацювати, депутати мають ознайомитися з законопроектом. Після цього виносити його на розгляд", - сказав він.
Литвин зазначив, що профільний парламентський комітет заявив про намір провести низку круглих столів з обговорення проекту перед винесенням його на друге читання.
"Потрібно зусилля сконцентрувати на тому, щоб зробити такий законопроект, який відповідає інтересам України, і відповідає одній меті: якщо в державі Україна не буде української мови, то не буде держави Україна", - упевнений спікер.
На його думку, відповідний законопроект використовується політичними силами як передвиборний трюк.
Нагадаємо, 5 червня Рада прийняла мовний законопроект у першому читанні. Якщо він буде прийнятий в цілому, російська мова отримає в Україні фактично права другої державної.
Джерело: Ukranews
Читайте "День" в Facebook, Тwitter, дивіться на Youtube та підписуйтесь на канал сайту в Telegram!



