Вчора, 1 грудня, Європейський парламент затвердив рекомендації органам влади Євросоюзу з розвитку відносин з Україною, в яких вперше з'явився пункт про безпрецедентну активність Росії в питанні зближення ЄС і України.
Таким чином, ЄП вперше визнав існування зовнішньої сили, яка перешкоджає зближенню України та ЄС.
У документі сказано, що "Російська Федерація чинить надмірний тиск на Україну з тим, щоб не вводити зону вільної торгівлі з Євросоюзом, а замість цього приєднатися до Митного союзу з Росією, Білоруссю та Казахстаном".
"Це безпрецедентний випадок в історії взаємовідносин ЄС з зовнішніми партнерами", - зазначається в рекомендації.
Європарламент також констатував "акт помсти" представникам опозиції і назвав неприпустимими підписання і ратифікацію угоди про асоціацію до вирішення проблем, що накопичилися у сфері демократії в Україні.
Водночас, з підсумкового документа зникли положення, що стосуються візової лібералізації для нашої країни.
Як повідомлялося раніше, 19 грудня у Києві заплановано проведення саміту Україна-ЄС, де, попередньо, намічено парафування Угоди про Асоціацію з Євросоюзом. На цей же день Президент Віктор Янукович запрошений в Москву на саміт ЄврАзЕС.
Джерело: Ukranews
Читайте "День" в Facebook, Тwitter, дивіться на Youtube та підписуйтесь на канал сайту в Telegram!



