Піднесім свій народ культурно, навчаймо його. Не тільки учитель може навчати, але може його навчати та виховувати і урядовець, вояк, промисловець чи інший.
Августин Волошин, український політичний, культурний і релігійний діяч Закарпаття

Інститут Історії України надав Вікіпедії для вільного використання майже 8 тисяч статей зі свого фонду

20 вересня, 2012 - 15:42

Інститут історії України НАН України надав дозвіл на вільне використання у статтях Вікіпедії 7783 повних текстів статей Енциклопедії історії України (ЕІУ). Незабаром будуть доступні всі матеріали сайту Інституту історії України. Про це повідомив виконавчий директор ГО «Вікімедіа Україна» Юрій Пероганич.

Також він відзначив, що сьогодні відбулась ще одна суттєва подія – кількість статей в українській Вікіпедії перевищила 400 тис.

«Це вчетверо більше, ніж було у Великій радянській енциклопедії, і майже вдесятеро перевищує кількість статей в Українській радянській енциклопедії – найбільшій друкованій енциклопедії українською мовою», – наголосив Ю. Пероганич.

400-тисячною стала стаття про японське місто Міяма, створена о 4:43 за київським часом (10:43 за японським). Статтю написав користувач, який у Вікіпедії користується ніком Alex K та підписується в обговореннях ієрогліфом 虎.

На прохання дати інформацю про себе Alex K повідомив, що родом з Києва, українець. Пращури – кубанці, чигирнці, чернігівці, полтавчани, кияни. Живе в Японії, викладає, пише на східноазійську тематику. Цього року створював статті про адміністративні одиниці Японії. Поскаржився, що адміністратори української Вікіпедії створені ним статті про північнояпонські адміністративні одиниці Сібеторо, Сікотан перейменували на російські поселення і продовжив: «… незважаючи на ці неподобства, пишу далі, щоби українська не перетворилася на маньчжурську» (належить до мов, що вимирають).

Нагадаємо, за кількістю статей українська енциклопедія впевнено перебуває на 14-місці в світі, а за щомісячною відвідуваністю у 2012 році посідала від 26-го (у червні й серпні) до 20-го (у квітні) місця з-поміж 285-ти Вікіпедій різними мовами світу.

Джерело: День


 

Читайте "День" в Facebook, Тwitter, дивіться на Youtube та підписуйтесь на канал сайту в Telegram!

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ