Ми є. Були. І будем ми. Й Вітчизна наша з нами.
Іван Багряний, український поет, прозаїк, публіцист, політичний діяч

ІТ-реформа передбачає податкові пільги для галузі - Тігіпко

12 жовтня, 2011 - 13:19

Віце-прем'єр-міністр України Сергій Тігіпко переконаний, що реформа ІТ-сфери дозволить українським виробникам програмного забезпечення на рівних конкурувати на світовому ринку з компаніями Індії, Бразилії, Китаю, Білорусі.

"Для того щоб ми вийшли на конкуренцію на рівних, ми повинні були прийняти кілька важливих рішень. Вони є в тих законопроектах, які ми відпрацювали. Вони підтримані прем'єр-міністром", - заявив він, відповідаючи на запитання користувачів Facebook на своїй сторінці щодо нового законодавства, спрямованого на підтримку цієї галузі.

Віце-прем'єр пояснив, що мова йде про зменшення податкового навантаження на ІТ-компанії: податок на прибуток підприємства, податок на доходи фізичних осіб та єдиний соціальний внесок для компаній галузі пропонується встановити на рівні 5%. За словами С. Тігіпка, ця ставка буде діяти для сум, що перевищують 2 мінімальні заробітні плати. "Ці рішення абсолютно конкурентоспроможні з Бразилією, Китаєм, Білоруссю. Це дозволить нашим підприємствам конкурувати з ними", - переконаний віце-прем'єр.

За його словами, пільгові умови будуть стосуватися тих компаній, діяльність яких у сфері ІТ становить не менше 80% і де працює понад 10 осіб.
 Разом з тим, С. Тігіпко зазначив, що потрібно приділити особливу увагу реформуванню системи підготовки фахівців у сфері ІТ. "Прем'єр-міністр уже підписав розпорядження Кабміну в області освіти, яку ми відпрацювали разом з ІТ-асоціаціями та ректорами вузів", - повідомив він. За словами віце-прем'єра, передбачається участь представників ринку в формуванні навчальних програм для майбутніх фахівців, атестації викладачів. Крім того, ІТ-компанії будуть залучатися до підтримки талановитих студентів і забезпечення їх робочими місцями.

С. Тігіпко також зазначив, що підтримка ІТ-галузі передбачає створення необхідної інфраструктури для компаній і спрощення митних процедур для ввезення обладнання, яке використовується в ІТ-сфері.

Джерело: Інтерфакс-Україна

Читайте "День" в Facebook, Тwitter, дивіться на Youtube та підписуйтесь на канал сайту в Telegram!

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ