Ми є. Були. І будем ми. Й Вітчизна наша з нами.
Іван Багряний, український поет, прозаїк, публіцист, політичний діяч

Кабмін пропонує розширити повноваження АМКУ

30 листопада, 2011 - 10:52

У Верховній Раді України (ВР) зареєстровано урядовий законопроект № 9508 від 28 листопада 2011 р. Про внесення змін до закону України "Про захист економічної конкуренції" щодо забезпечення доказів у справах, що розглядаються органами Антимонопольного комітету України. Текст законопроекту опубліковано на офіційному сайті ВР.

Законопроектом, пропонується надати Антимонопольному комітету (АМКУ) право доступу на підприємства, вилучення документів і опечатування приміщень.
Зокрема, пропонується на законодавчому рівні врегулювати процедуру отримання пояснень та іншої інформації, проведення перевірок та інших дій під час збору доказів у справах, які розглядає АМКУ.
Одночасно, проект конкретизує права та обов'язки осіб, які беруть у справах про порушення законодавства про захист економічної конкуренції, інших осіб, які перебувають у відносинах з органами Антимонопольного комітету.
Законопроектом також регламентується порядок проведення експертизи, необхідної для роз'яснення питань, що виникають при розгляді справи і потребують спеціальних знань, права та обов'язки експерта, порядок відшкодування витрат, пов'язаних з її проведенням.
Запропоновані зміни сприятимуть підвищенню прозорості в правозастосовчої діяльності органів Комітету, а також посилять процесуальні гарантії учасників провадження у справах.
Крім того, проект закону відповідає положенням законодавства ЄС. 

Джерело: РБК-Україна

Читайте "День" в Facebook, Тwitter, дивіться на Youtube та підписуйтесь на канал сайту в Telegram!

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ