Китай обігнав Індію щодо споживання золота, ставши у першому кварталі поточного року світовим лідером за цим показником. Попит на цей дорогоцінний метал у КНР за перші три місяці збільшився на фоні падіння в інших країнах.
Такі дані оприлюднила у четвер Всесвітня рада по золоту (WGC).
"Попит у Китаї становив 255,2 т за перші три місяці року порівняно з 232,5 т роком раніше", - говориться у звіті.
У ньому уточнюється, що вкладання у золото як інвестиції зросли на 13%, а попит на дорогоцінні золоті прикраси збільшився на 7,9% (до 156,6 т, Китай є найбільшим ринком золотих прикрас вже третій квартал поспіль).
Експерти говорять, що КНР і за підсумками року стане головним покупцем на ринку золота. Попит на нього може зрости у країні у цьому році на 30% і досягнути 900-1000 т (проти торішніх 796,8 т).
В Індії попит на жовтий метал у цьому році може знизитися до 800-900 т, тоді як у 2011 році він становив 933,4 т. У першому кварталі показник впав на 19% порівняно з таким же періодом попереднього року і становив 207,6 т.
Очікується, що протягом найближчих двох-п'яти років Китай і Індія йтимуть "пліч-о-пліч", і на частку цих двох країн може випасти понад 50% усього світового попиту на золото.
Світовий попит на золото, згідно з WGC, скоротився у першому кварталі року на 4,6% - до 1097 т.
Читайте "День" в Facebook, Тwitter, дивіться на Youtube та підписуйтесь на канал сайту в Telegram!



