Зброю витягають грішники, натягують лука свого, щоб перестріляти жебраків та вбогих, заколоти правих серцем. Зброя їхня ввійде в серце їхнє і луки їхні поламаються.
Володимир Мономах, великий князь київський (1113–1125), державний і політичний діяч

Київська мала опера подала в суд на Київраду

18 травня, 2012 - 18:39

Київська мала опера звернулася до Вищого адміністративного суду України з проханням задовольнити її касацію щодо бездіяльності Київради. Нагадаємо, це звернення щодо надання права власності на земельну ділянку на вул. Дегтярівська, 5 закладу культури для суспільних потреб. Про це повідомила прес-служба голови комісії Київради з питань культури та туризму, голови робочої групи з вивчення ситуації, що склалася навколо комунального закладу Театрально-видовищного закладу «Київська мала опера», Олександра Бригинця.

У своєму коментарі депутат зазначив, що вже кілька років у Києві не можуть вирішити питання з Малою оперою, яку свого часу заснувала легендарна українська прима Євгенія Мірошниченко. “Невирішення земельного питання гальмує створення потужного закладу культури. Приміщення ніби висить у повітрі, адже через необдумані дії київської влади сталося так, що земельна ділянка, на якій перебуває   будівля-пам’ятка Малої опери та прилеглі до неї землі, передано в оренду іншій компанії», - сказав О. Бригинець.

За його словами, приватна компанія - ТОВ «Будхол» - є незаконним орендарем земельної ділянки, яку вона отримала з порушенням закону, оскільки на ній перебуває муніципальна власність: історичний будинок Малої опери. Наразі Мала опера відстоює право власності на земельну ділянку в суді.

«Якщо суд вирішить це питання, проблему буде розв’язано. Наразі ж тривають безкінечні переговори між ТОВ «Будхол» та київською владою. Я розраховую, що після позитивного для Малої опери рішення суду вузол буде розрубано», - наголосив О. Бригинець. Він поінформував, що звернувся до Вищого адмінсуду з проханням підтримати скаргу Малої опери.

Голова комісії розповів, що у зверненні зазначається, що суспільну значимість закладу культури підтверджено колективними листами народних артистів України, численними публікаціями у ЗМІ та позицією депутатської комісії з питань культури.

У повідомленні нагадують, що Малу оперу створено у червні 2004 року. Повноцінної реалізації проекту досі не відбулося, оскільки земля під Малою оперою не належить закладу культури, через що неможливо реконструювати приміщення. Будинок на Дегтярівській, 5, відомий як Будинок трамвайників, було зведено 1902 року. Його діяльність була культурно-просвітницькою.

Інф.«Дня»

Читайте "День" в Facebook, Тwitter, дивіться на Youtube та підписуйтесь на канал сайту в Telegram!

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ