В Історичному музеї у Львові відкрилася виставка краківських різдвяних шопок. Тут представлено авторські роботи майстрів різних років, котрі брали участь у конкурсі, що проводиться в королівському місті з минулого століття, повідомляє кореспондент УКРІНФОРМу.
"П'ятнадцять шопок, що склали експозицію, - це стільки ж різних бачень великої події, матеріалів та особливостей передачі своїх почуттів і розуміння таїнства, пов`язаного з народженням Христа, - зазначив заступник директора музею Тарас Рудько.- А ще - це чудовий приклад співпраці двох споріднених за архітектурою і духом міст. Краків передав для Львівської експозиції кращі роботи із найбагатшої у світі колекції шопок".
Перший конкурс на найгарнішу шопку в Кракові був організований у 1937 році. Після завершення Другої світової війни ці роботи народних майстрів і професійних митців став колекціонувати місцевий історичний музей. Нині його збірка налічує 300 експонатів.
У Львові краківська колекція демонструватиметься впродовж усіх зимових святок. Музейники ж запрошують відвідувачів до активного огляду - колядування та щедрування біля магічних символів Різдва.
Джерело: Укрінформ
Читайте "День" в Facebook, Тwitter, дивіться на Youtube та підписуйтесь на канал сайту в Telegram!



