Ми є. Були. І будем ми. Й Вітчизна наша з нами.
Іван Багряний, український поет, прозаїк, публіцист, політичний діяч

Литовці висловилися проти російської як державної мови

19 лютого, 2012 - 02:02

Переважна більшість громадян на мовному референдумі проголосували проти поправок до Сатверсме, свідчать дані на сайті Центральної виборчої комісії.

Після підрахунку голосів на 722 з 1035 дільниць відомо, що 77,22% (479662) виборців проголосували проти введення другої державної мови. У свою чергу 22,5% (139 796) виборців підтримали поправки до Сатверсме.

1733 бюлетені (0,28%) визнано недійсними.

Судячи з попередніх даних, більшість виборців у Латгалії підтримали поправки до Сатверсме. У свою чергу в інших регіонах переконливу перевагу отримали супротивники законопроекту.

У мовному референдумі сьогодні взяли участь 69,23% латвійських виборців. Таким чином, на дільниці прийшли 1069759 осіб. Дуже високу активність продемонстрували виборці в Ризі, де проголосувало 75,54% громадян, які мають право голосу.

У Відземе проголосували 71,42%, в Курземе - 70,74%, в Земгале - 67,46% виборців. У свою чергу в Латгалії на дільниці прийшли тільки 59,64% виборців. За кордоном проголосували 26 729 осіб.

Зазначимо, що це був найвідвідуваніший референдум в історії сучасної Латвії. Раніше максимальна явка була зафіксована на референдумі про вступ Латвії до ЄС (1010467 виборців).

Джерело: Кореспондент, rus.Delfi.lv

Читайте "День" в Facebook, Тwitter, дивіться на Youtube та підписуйтесь на канал сайту в Telegram!

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ