Британська юридична фірма McCue and Partners підготувала судовий позов проти Президента Білорусі Олександра Лукашенка, звинувачуючи його в тортурах і захопленні заручників у тому числі кандидатів на пост президента.Про це повідомляє радіо "Свобода".
Зокрема про тортури в КДБ Білорусі дав свідчення учасник останніх президентських виборів Олесь Михалевич, який отримав політичний притулок у Чехії.
Фірма McCue and Partners представляє інтереси жертв переслідування з боку білоруського режиму, їхні родини і громадянську ініціативу Free Belarus Now. До цієї ініціативи входить і сестра політв'язня Андрія Санникова - Ірина Богданова.
"У Великобританії найближчим часом буде порушено кримінальну справу проти Лукашенка від імені людей, які постраждали від його режиму, - говорить Богданова. - Це буде тільки перша частина судового переслідування, друга справа буде цивільним, від імені всіх людей, яких били заарештовували в Мінську і проти яких застосовували репресії ".
Універсальна юрисдикція, на яку посилаються британські юристи, визначається міжнародним правом. Згідно з ним певні злочини - тортури, захоплення заручників, військові злочини, геноцид - підлягають міжнародному судовому переслідуванню. Відповідно до Конвенції проти катувань національні уряди можуть почати кримінальне переслідування будь-кого, хто підозрюється в скоєнні тортур і прибулих на територію їхньої юрисдикції.
Джерело: РБК-Україна
Читайте "День" в Facebook, Тwitter, дивіться на Youtube та підписуйтесь на канал сайту в Telegram!



