Нас послано тільки пророкувати воскресення мертвих і будить сонних. Се наше діло.
Пантелеймон Куліш, український письменник і громадський діяч

Микола Азаров відкрив пам'ятник Тарасу Шевченку в столиці Чорногорії

9 грудня, 2011 - 15:46

Прем'єр-міністр України Микола Азаров взяв участь у церемонії відкриття пам'ятника видатному українському поету Тарасу Шевченку в столиці Чорногорії Подгориці. Пам'ятник встановлено в міському парку Крушевац у межах Українсько-чорногорського проекту зі встановлення пам'ятників видатним діячам двох країн у Києві та Подгориці, повідомляє кореспондент УКРІНФОРМу.

"Кілька років тому президенти України і Чорногорії виступили ініціаторами спорудження пам'ятників видатним особистостям України і Чорногорії у Подгориці та Києві. При визначенні можливих кандидатур ні в України, ні у Чорногорії не було жодних сумнівів, кому ми вдячні за неоціненний внесок у формування національної самосвідомості наших братніх народів, - це Тарас Григорович Шевченко і Петро Петрович Негош",- відзначив глава уряду України.

За його словами, в Україні ідея спорудження пам'ятника Тарасу Шевченку в країні, близькій за культурою, схожою за своєю історією і близькою духовно, викликало значний інтерес. "Активісти товариства "Україна - Чорногорія" виступили спонсором цього проекту (спорудження пам'ятника Тарасу Шевченку). Відомий не лише у Чорногорії, але й в інших країнах скульптор Радмілович створив яскравий культурний образ українського мислителя, поета, художника, патріота Шевченка", - додав Микола Азаров.

Як зазначив Прем'єр-міністр України, пам'ятник видатному державному діячу і поету Чорногорії Петру Негошу буде невдовзі відкрито у Києві. "Мені приємно відзначити, що невдовзі у найкращому з київських парків, при найстарішому вищому навчальному закладі, Київському політехнічному інституті, з'явиться бюст Петра Негоша, видатного державного і релігійного діяча Чорногорії", - додав Прем'єр.

Як повідомляв УКРІНФОРМ, Прем'єр-міністр України з 8 по 9 грудня перебуває у Чорногорії з офіційним візитом.  

Джерело: Укрінформ

Читайте "День" в Facebook, Тwitter, дивіться на Youtube та підписуйтесь на канал сайту в Telegram!

 

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ