Гідротехнічна споруда стане першим у США об'єктом такого роду за останні 40 років.
Аляскінські чиновники, які в цьому місяці відправлять свій план на погодження до Вашингтона, мають намір звести об'єкт висотою аж 213 метрів - всього на вісім метрів нижче знаменитої греблі Гувера. Сусітненська ГЕС повинна виробляти 600 МВт, а витрати на проект оцінюються в $4,5 млрд.
Критики мегадамби, якими є екологи, називають майбутнє будівництво марною тратою грошей. Замість неї вони пропонують владі штату освоїти геотермальну і вітряну енергію.
У доповіді про вплив споруди на навколишнє середовище вони стверджують, що в числі постраждалих будуть нерка (риба сімейства лососевих), карібу (північний олень) і грізлі, а також їх міграційні маршрути.
Але головною жертвою стане ендемік Аляски - крихітна землерийка Sorex yukonicus. Це дуже рідкісний (не більше чотирьох десятків особин!) савець, довжиною 7 см і вагою 1,5 грамів, мешкає в 10 кілометрах вниз за течією від місця передбачуваного будівництва.
Джерело: ТОВ ТРК «Радіо-Ера»
Читайте "День" в Facebook, Тwitter, дивіться на Youtube та підписуйтесь на канал сайту в Telegram!



