Про це, як передає кореспондент ForUm'у, заявив заступник міністра оборони Дмитро Пляцук.
Україна в особі Міноборони підписала тристоронній договір щодо утилізації боєприпасів і легкої стрілецької зброї з Агентством НАТО з технічного обслуговування і постачання NAMSA та українськими підприємствами - виконавцями робіт.
У рамках угоди планується утилізувати 76 тис. тонн боєприпасів, у тому числі 3 млн протипіхотних мін і 366 тис. одиниць легкого озброєння і стрілецької зброї, непридатної для подальшого використання і небезпечної для зберігання.
Термін виконання робіт повинен скласти 3-4 роки, а загальна вартість робіт - близько 48 млн євро, з них 25 млн виділили США в рамках співпраці з Україною по лінії НАТО.
Як розповів Пляцук, метал, отриманий під час переплавки зброї, буде на конкурсних засадах продано на українські металургійні підприємства, а виручені гроші буде спрямовано до спеціального фонду Міноборони на інші програми утилізації озброєнь.
Джерело: forUm
Читайте "День" в Facebook, Тwitter, дивіться на Youtube та підписуйтесь на канал сайту в Telegram!



