Україна має набагато більші шанси у швидшому просуванні на шляху лібералізації візового режиму з Європейським Союзом ніж на шляху до асоціації. Таку думку під час прес-конференції у медіа-холі УНН висловив заступник генерального директора Центру Разумкова, заступник Міністра закордонних справ 2009 – 2010 рр Валерій Чалий, зазначивши, що Україна віддаляється від асоціації з Євросоюзом.
"Найближчим часом, у найближчі роки, це одна з реальних сфер, де ми можемо досягти успіху – України та ЄС", - наголосив В.Чалий.
Експерт зазначив, що на відміну від угоди про асоціацію, лібералізація візового режиму більше юридичне, а ніж політичне питання. В.Чалий наголосив, що загалом питання лібералізації візового режиму слід максимально деполітизувати.
Крім того, він вважає, що українській владі слід рухатися шляхом розширення меж угоди про спрощений візовий режим з державами Шенгенської зони, зокрема домогтися поширення дій такої угоди на всі категорії громадян України.
Нагадаємо, експерти вважають, що Україна зможе досягти лібералізації візового режиму з ЄС не раніше 2015 року.
Джерело: УНН
Читайте "День" в Facebook, Тwitter, дивіться на Youtube та підписуйтесь на канал сайту в Telegram!



