Найстрашніші в житті ті люди, які прочитали одну книжку. З людиною ж, яка багато читає, завжди матимеш про що поговорити, і тобі поруч з нею нічого не загрожуватиме.
Іван Малкович, український поет і видавець, власник і директор видавництва «А-БА-БА-ГА-ЛА-МА-ГА»

Подорожувати Музеєм волинської ікони у Луцьку відтепер можна оn-line

23 грудня, 2011 - 12:18

Історичний веб-портал Україна Incognita вперше надає можливість широкому колу користувачів відвідати Луцький Музей волинської ікони, не відходячи від комп’ютера.

У залах унікального за своєю суттю Музею волинської ікони експонується більше ста пам’яток іконопису. Експозиція дає унікальну можливість познайомитися зі своєрідністю художньої мови і внутрішнього світу волинського малярства XVI – XVIII століть, побачити твори декількох поколінь іконописців. Основу колекції музею складають знахідки експедицій 1980 – 1985 років по обстеженню храмів Волині. Завдяки зусиллям учасників експедицій сотні сакральних пам’яток, які знаходилися у напівзруйнованих закритих храмах, на горищах і дзвіницях діючих церков, були порятовані від загибелі.

В окремому залі експонуєтьсяунікальна пам’ятка візантійського мистецтва константинопольського письма кінця XIстоліття-Холмська Чудотворна ікона Богородиці. З XIIIстоліття ікона знаходилася у Холмі – столиці Галицько-Волинського князівства, де прославилася багатьма чудесами, тому і стала іменуватися Холмьскою. Сьогодні до Чудотворного образу йдуть екскурсанти і паломники, влаштовуються урочисті й велелюдні хресні ходи.

Віртуальний тур Музеєм волинської ікони

 

Джерело: Україна Incognita

Читайте "День" в Facebook, Тwitter, дивіться на Youtube та підписуйтесь на канал сайту в Telegram!

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ