Свобода не може бути частковою.
Нельсон Мандела, південноафриканський державний і політичний діяч

Поліські ікони Чернігівщини прикрасять Софію Київську

16 жовтня, 2012 - 16:48

З 17 жовтня по 12 грудня Національний заповідник «Чернігів стародавній» проводить у столиці виставку «Народна ікона Полісся». На ній будуть представлені цінні експонати сакрального мистецтва XVIII-XIX століть з фондів заповідника.

Ядро колекції сформовано на основі пошукових експедицій по Чернігівській області, географія зібраних у колекції заповідника ікон охоплює майже всі райони Чернігівщини. Більшість найцінніших зразків іконопису, представлених на виставці, було фактично врятовано від знищення в період масового закриття і руйнування православних храмів у радянські часи.

Найпоширенішими з народних ікон на Чернігівщині були образу Богоматері, Ісуса Христа, Св. Миколая, Св. Георгія Побідоносця (Змієборця), Великомучениці Варвари, Св. Параскеви, Св. Іоанна Воїна, Архангела Михаїла. Значно рідше зустрічаються сюжетні євангельські композиції: «В'їзд в Єрусалим», «Успіння Богоматері», «Воскресіння Христове» та ін. Експоновані на виставці іконописні твори відрізняються між собою за стилем і манерою виконання, але усі представляють класичне направлення народного іконопису з обов'язковими стилізованими зображеннями великих квітучих троянд або півоній на нейтральному чорному або покритому додатковим рослинним орнаментом строкатому тлі.

Природним доповненням до української ікони і в мистецтві, і в побуті завжди були рушники - і цю виставку доповнюють прекрасні зразки чернігівських рушників з колекції збирача старовини з с. Москалі Чернігівського району Юрія Дахно.

Помилуватися виставкою можна у виставковому залі «Хлібня» (частина Національного заповідника «Софія Київська») за адресою вул. Володимирська, 24.

Джерело: gorod.cn.ua

Читайте "День" в Facebook, Тwitter, дивіться на Youtube та підписуйтесь на канал сайту в Telegram!