Ми є. Були. І будем ми. Й Вітчизна наша з нами.
Іван Багряний, український поет, прозаїк, публіцист, політичний діяч

Тимошенко допитають по новій справі в понеділок, адвокатом буде С.Власенко

14 жовтня, 2011 - 12:16

Слідчий Служби безпеки України продовжить допит екс-прем’єр-міністра України Юлії Тимошенко за справою боргів ЄЕСУ в понеділок. Її адвокатом зголосився бути Сергій Власенко, який є захисником ще у кількох справах. Про це під час брифінгу в генпрокуратурі сказав начальник відділу зв’язків зі ЗМІ Юрій Бойченко, передає кореспондент УНН.

"У середу 12 жовтня слідчий СБУ виніс постанову щодо кримінальної справи. В цей же день Тимошенко пред’явлено постанову про притягнення її до кримінальної відповідальності, як обвинуваченої. Відповідно до вимог чинного законодавства слідчий зобов’язаний негайно, або не пізніше однієї доби, провести допит і пред’явити обвинувачення. У четвер згідно з цими вимогами слідчий розпочав допит Ю.Тимошенко, однак він був перерваний за ініціативою Ю.Тимошенко та її адвоката С.Власенка. Тобто, допит перенесено на понеділок", - сказав Ю.Бойченко.

Він наголосив, що під час пред’явлення постанови Ю.Тимошенко, вона відмовилась прийняти її, про що був складений відповідний протокол, в якому також вказано, що С.Власенко в усній формі зголосився бути її адвокатом по цій справі.

Ю.Бойченко також уточнив, що перший допит був формальним. Під час нього встановлювалась особистість Ю.Тимошенко та дата її народження.

На уточнююче питання журналістів, чи не сплив термін давності цієї кримінальної справи, Ю.Бойченко запевнив, що з точки зору законодавства порушень немає.

"Термін кримінальної відповідальності продовжується з моменту скоєння наступного злочину, якщо термін попереднього не сплив", - сказав Ю.Бойченко.

Нагадаємо, головним слідчим управлінням Служби безпеки України порушено кримінальну справу щодо екс-прем’єр-міністра України Юлії Тимошенко та Павла Лазаренка.

Зокрема, Ю.Тимошенко звинувачується в тому, що будучи президентом і фактичним власником ЄЕСУ, за попередньою змовою з колишнім екс-прем'єром Павлом Лазаренком, вона скоїла замах на розтрату коштів держбюджету України в особливо великих розмірах шляхом покладання на Кабінет Міністрів зобов’язань приватної корпорації ЄЕСУ перед Міністерством оборони РФ на суму 405,5 млн дол. (3,233,254,250 млрд грн).

Відтак, Ю.Тимошенко загрожує до 12 років позбавлення волі.

Як відомо, П.Лазаренка заарештували у США в лютому 1999 року. 25 серпня 2006 окружний суд Сан-Франциско засудив його до 108 місяців ув'язнення й штрафу в 10 мільйонів доларів за відмивання грошей і продаж за кордон майна, отриманого незаконним шляхом при веденні справ на посту прем'єра.

Джерело:  УНН

Читайте "День" в Facebook, Тwitter, дивіться на Youtube та підписуйтесь на канал сайту в Telegram!

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ