Ми є. Були. І будем ми. Й Вітчизна наша з нами.
Іван Багряний, український поет, прозаїк, публіцист, політичний діяч

У Львові відкривається виставка «Перехід». Молоді художники переосмислюють по-новому події Страстей та Воскресіння Христового

28 березня, 2012 - 11:41

28 березня, о 17.00 молоді, але вже добре знані шанувальникам мистецтва львівські художники Оля Кравченко, Остап Лозинський та Уляни Нищук-Борисяк відкриють у галереї «Iconart» спільну виставку «Перехід», на якій покажуть свої найсвіжіші твори.

Виставкою «Перехід» молоді митці переосмислюють по-новому події Страстей та Воскресіння Христового, розвиваючи ідею зміни й розвитку, переходу від одного стану до іншого.

За словами куратора виставки мистецтвознавця Маркіяна Філевича, у в контексті великоднього часу «перехід» означає передусім процес звільнення від страху, тобто свободу, вдосконалення, відновлення. Беручи за основу традиційні мотиви християнської іконографії, художники розвивають тему переміни-переходу в новій, експресивній манері: тихі іконописні лики преображуються в емоційній напрузі зображуваних подій. При цьому кожен з трьох митців шукає і знаходить виразний індивідуальний шлях як у витворенні власної візуальної мови, так і у представленні центральної християнської теми переходу від смерті до життя.

«До 14 квітня маємо нагоду по-новому відчути таїнство трьох величних днів смерті та Воскресіння Христа крізь призму бачення трьох львівських митців, котрі актуалізують ці події мовою сучасного живопису», – запрошує на експозицію Маркіян Філевич. 

Джерело: ZIK

Читайте "День" в Facebook, Тwitter, дивіться на Youtube та підписуйтесь на канал сайту в Telegram!

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ