Інколи здається, що історія нічого не вчить. Але це не так. Вона таки вчить — якщо в цієї вчительки життя НАВЧАЮТЬСЯ
Володимир Панченко, український літературний критик, літературознавець, письменник

Українцям будуть оплачувати лікарняні не більш як п'ять днів

8 листопада, 2011 - 19:39

За новими правилами Кабміну щодо оплати лікарняних працівник зможе хворіти за державний рахунок не більш як п'ять днів. Подальше перебування на лікарняному ліжку відбуватиметься вже за рахунок хворого.

У разі якщо працівник хворів п'ять робочих днів і надав відповідну довідку, оплату тимчасової непрацездатності йому виконує підприємство в обсягах, зумовлених стажем, шляхом вирахування цієї виплати з єдиного соціального внеску. У нього тепер входить, у тому числі, і страховий платіж з непрацездатності.

Але якщо людина буде хворіти хоча б на день довше, і краще їй не стане, оплачувати більш тривалий термін лікарняного підприємствам заборонено. Для роботодавця може настати кримінальна відповідальність. Відтепер це преференція територіальних підрозділів Пенсійного фонду України. Бухгалтери підприємств мають надати в ПФ "прострочені" медичні бюлетені і ще безліч різних довідок.

Як пояснюють практикуючі бухгалтери, у світлі чергових нововведень статистика офіційної захворюваності робочого класу різко "скоротилася". Громадяни воліють або відлежуватися не більш п'яти днів, або хворіти на роботі.

Нагадаємо, за даними Федерації роботодавців України, уже розроблено проект постанови Кабміну, відповідно до якого дні хвороби працівнику оплатять у розмірі 80% його середньої зарплати незалежно від стажу.

Джерело: Ukranews

Читайте "День" в Facebook, Тwitter, дивіться на Youtube та підписуйтесь на канал сайту в Telegram!

 

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ