Це сувора діалектика – щоб піти далі, треба знати, звідки йти.
Джеймс Мейс, американський історик, політолог, журналіст, професор Києво-Могилянської академії, дослідник голодомору в Україні

Українська Вікіпедія наздоганяє китайську за кількостю відвідувань

3 січня, 2012 - 17:55

За темпами зростання популярності серед двадцяти найвідвідуваніших Вікіпедій – українська. Вона вийшла на друге місце у світі після китайської. Про це УНН повідомили у прес-службі ГО "Вікімедіа Україна".

У грудні 2011 року популярність української Вікіпедії виросла на 50% порівняно із груднем 2010 року і становила 43,5 млн переглянутих протягом місяця сторінок.

У 2011 році було створено 101 тис. нових статей. За кількістю статей — їх сьогодні понад 350 тис., українська Вікіпедія протягом року перейшла з 16-го на 14-е місце серед 282 вікіпедій світу.

У 2011 був подоланий ще один рекорд – кількість активних користувачів (тих, що протягом місяця зробили хоча б одну правку), уперше перевищила 2 000.

"Ці результати були би неможливими без невтомної жертовної праці сотень добровольців, які наповнюють Вікіпедію – світову скарбницю вільних знань українським вмістом", – зазначив виконавчий директор громадської організації "Вікімедіа Україна" Юрій Пероганич. "Не можете писати статті – допоможіть матеріально", – додав він.

Нагадаємо, правила Вікіпедії не дозволяють платити редакторам, однак "Вікімедіа Україна" на пожертви меценатів стимулює редакторів непрямим способом – організовує краєзнавчі експедиції, конференції для спілкування та обміну досвідом вікіпедистів, проводить конкурси з написання статей на певну тематику.

Джерело:  УНН

Читайте "День" в Facebook, Тwitter, дивіться на Youtube та підписуйтесь на канал сайту в Telegram!

Новини партнерів

Loading...