Ми є. Були. І будем ми. Й Вітчизна наша з нами.
Іван Багряний, український поет, прозаїк, публіцист, політичний діяч

В Афганістані вже п'ятий день тривають масові акції протесту проти спалення американськими солдатами Корану

25 лютого, 2012 - 18:01

Серйозні інциденти відбулися в МВС республіки, була спроба атакувати місцеве представництво ООН. Є загиблі з обох сторін.

У Кабулі перестрілка в будівлі МВС, у місті Кундуз на півночі країни погроми. Афганці не можуть пробачити США наругу над священною книгою мусульман. При перестрілці в силовому відомстві афганської столиці загинуло двоє військових радників НАТО. Рейтер повідомляє, що загиблі були в званнях полковника і майора. Загибель двох офіцерів НАТО підтвердили представники Північноатлантичного альянсу. Після стрілянини всі входи в будівлю МВС і виходу звідти були заблоковані. В ході перестрілки росіяни не постраждали. Вулиці Кабула патрулюють поліцейські і військові. Неспокійно і на півночі країни, в провінції Кундуз. Там в однойменному місті натовп, обурений діями американських солдатів, намагався штурмувати комплекс будівель ООН. Розлючені маніфестанти оточили комплекс і закидали його камінням. Афганський спецназ відкрив вогонь. Три протестуючих загинули, близько півсотні були поранені. Представники ООН повідомили, що будівля підпалили.Крім того погроми почалися по всьому місту. Демонстранти палять магазини, громадські установи і автомобілі, повідомляє Бі-Бі-Сі. Ще один демонстрант сьогодні був убитий в провінції Логар, там акцію проти спалювання Корану влаштували кілька сотень людей. Заворушення відбулися і в провінції Лагман, де демонстранти намагалися атакувати резиденцію губернатора. Приводом для заворушень стали дії солдатів США, дислокованих на авіабазі Баграм, які на початку тижня спалили кілька примірників Корану. Вони стверджували, що вилучили книги з бібліотеки, розташованої поруч з в'язницею.Солдати вважали, що ув'язнені використовували книги для того, щоб передавати один одному повідомлення, в тому числі залишали записи на сторінках. В ході демонстрацій за ці дні загинули близько 30 людей, кілька сотень постраждали.

Раніше вибачення владі Афганістану принесли президент США Барак Обама і глава Пентагону Леон Панетта. Те ж саме зробило і командування НАТО. Проте акції протесту в Афганістані не тільки не припинилися, але і за повідомленнями ЗМІ перекинулися на сусідній Пакистан.

Джерело: Эхо Москвы

Читайте "День" в Facebook, Тwitter, дивіться на Youtube та підписуйтесь на канал сайту в Telegram!

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ