Доля випробовує тих, хто намірився іти до великої мети, але сильних духом не спіймає ніхто, вони зі стиснутими руками вперто і сміливо ідуть до наміченої мети.
Катерина Білокур, українська художниця, майстер народного декоративного живопису

В Антарктиді з'явився пік «100-ліття Пласту»

13 березня, 2012 - 18:53

Першопрохід відбувся на пік поблизу гори Демарія, навпроти якої знаходиться станція «Академік Вернадський».

Команда з шести осіб вийшла 5 лютого 2012 р. з мису Туксен (cape Tuxen), протока Пенола. У складі експедиції було троє науковців-сезонників (так званий сезонний загін, що працює влітку): Ігор Дикий, Дмитро Шмирьов, Карел Янко (Karel Janko — представник Чехії, біолог) та троє зимівників — Артем Недогібченко, Денис Пишняк та Юрій Отруба.

«Через несприятливу льодову ситуацію ми два місяці не мали змоги вийти на материк і здійснити серйозні сходження, які були заплановані науковою програмою для збору зразків моху і лишайників у високогір’ї. — Говорить один із учасників експедиції Ігор Дикий. — А коли таки змогли пробитися через лід на материк з нашого острова, то вже не мали часу заходити далеко вглиб континенту, де є дуже багато серйозніших і цікавіших непройдених маршрутів та піків.

Коли ми з хлопцями збирали матеріал по градієнту висот, саме випала нагода вийти на невеликий пік біля Демарії, який знаходиться в стороні від цієї гори і на який ніхто раніше не ходив. Не ходили через перешкоду — вузьку перемичку над прірвою (над океаном), яка у вигляді тонкої «бритви» з’єднує його з основним схилом. Але ми її пройшли. Це була лише одна «найскладніша» технічна ділянка, де довелося використовувати страховку. На вершині зробили тур з каміння і написали на сторінці з блокноту, що це пік «100-річчя Пласту» (двома мовами — українською та англійською), запакували це в капсулу (пластикову велику пробірку) та поклали в цей тур».

Нагадаємо, у 2012 році скаутська організація України «Пласт» святкує своє 100-річчя.

Джерело: День, Пластовий портал

Читайте "День" в Facebook, Тwitter, дивіться на Youtube та підписуйтесь на канал сайту в Telegram!

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ